Waar was uw vlag

Waar was uw vlag ? Zo, de week van feesten hebben we weer achter de rug. Het nationale gevoel kon weer ruim gedeeld worden. We vierden 27 april koningsdag met heel veel activiteiten in onze dorpen en steden. 5 Mei, de dag van de bevrijding werd groots gevierd op de vele festivals. Ook 4 mei een moment van bezinning en stilte werd met veel inwoners gezamenlijk beleefd. Best wel een fijn gevoel dat we samen, inwoners van ons dorp of samen als Nederlander zo een nationale beleving hebben.

Waar was uw vlag ?

 

Zo, de week van feesten hebben we weer achter de rug. Het nationale gevoel kon weer ruim gedeeld worden. We vierden 27 april  koningsdag met heel veel activiteiten in onze dorpen en steden.  5 Mei, de dag van de bevrijding werd groots gevierd op de vele festivals. Ook 4 mei een moment van bezinning en stilte  werd met veel inwoners gezamenlijk beleefd. Best wel een fijn gevoel dat we samen, inwoners van ons dorp of samen als Nederlander zo een nationale beleving hebben. Even iets heel anders dan wanneer onze nationale sporters mogen presteren op de internationale sportevenementen. Want ook dan kunnen we een feestje bouwen als de medailles, bekers en schalen onze kant op komen. Maar is dit dan de enigste manier om onze trots nog uit te dragen? Of zijn we niet meer trots onze nationale uitingen? Ons volkslied, het Wilhelmus klinkt in de voetbalstadions harder dan op feestpleinen. Schamen we ons voor de omgeving om nu hardop mee te zingen? Wees blij dat we in vrijheid ons volkslied kunnen zingen. Hoeveel rood wit blauwe vlaggen zag u de afgelopen dagen bij u in de straat? De afgelopen week hadden we DE dagen om onze nationale trots te laten zien en horen in een vrij land waar iedereen zijn mening mag hebben en uiten. Kijken we hoe de Amerikanen met hun vlag en volkslied om gaan dan hebben we hier nog een hele opgave. Zijn we door onze vrijheid en welvaart vergeten wat ons echt nog samen bind? Ik ben blij dat ook burgermeester Robben onze vlag, rood wit blauw weer in de raadszaal heeft gezet. Hopelijk doet goed voorbeeld volgen en steken we met zijn allen de vlag weer uit en zijn we trots op ons volkslied en driekleur.